everActive FaceBook everActive Instagram everActive YouTube
everActive - akumulatory, ładowarki, baterie, power banki, latarki
everActive NC3000 top
everActive New Flashlights
everActive EB-S12k top
everActive Alkaline Batteries top
everActive UC4000 top
everActive Ni-MH top
everActive mobile accessories top
everActive Car Chargers top
everActive 18650 battery top

Test akumulatora everActive 9V Lithium+ Professional Line - Czy to dobry wybór?


everActive 9V Li-ion

Technologia ogniw litowo-jonowych (Li-ion) nie jest niczym nowym, badania nad tego typu bateriami rozpoczęły się już w 1912 roku, jednak pierwsze komercyjne baterie zostały wprowadzone na rynek dopiero w 1991 roku przez firmę Sony.

Akumulatory Li-ion są wykorzystywane w wielu urządzeniach użytku codziennego m.in. w laptopach, elektronarzędziach czy popularnych obecnie hulajnogach elektrycznych.
Poniżej postaram się pokrótce przybliżyć temat ogniw Li-ion.

Czym charakteryzują się baterie litowo-jonowe?


Baterie te są bardziej wydajne, wolniej się starzeją, szybciej się ładują oraz są zdecydowanie lżejsze niż ich poprzednicy.
Dodatkowo "litówki" możemy w dowolnym momencie doładować, wydaje się więc, że są one wygodniejsze w codziennej eksploatacji.
Należy mieć świadomość, że jak każdy inny akumulator, i ten w technologii Li-ion jest podatny na starzenie się, jednak prawidłowo użytkowany pozwoli nam cieszyć się nim latami!

A co z wydajnością? Co wybrać? Baterie alkaliczne, Ni-MH czy może "nowe" Li-ion?

Dobre pytanie! W celu rozwiania wszelkich wątpliwości w laboratorium firmy Baltrade przeprowadzono testy, w których porównano pojemność i możliwości ogniw 9V różnych marek i typów. Baterie były sprawdzone w kilku scenariuszach pracy (pod różnymi obciążeniami), tak aby test był jak najbardziej miarodajny. Oprócz czasu działania, pojemności zmierzono również skumulowaną energię oraz rezystancję wewnętrzną wszystkich baterii. Nie zabrakło również zrozumiałego komentarza i podsumowania, dla osób których nie interesują techniczne szczegóły.

Jesteśmy przekonani, że po zapoznaniu się z testem będą Państwo w stanie dobrać odpowiednią baterię do posiadanego urządzenia!
Serdecznie zapraszamy do lektury tutaj.

Właścicielem serwisu jest Importer, dystrybutor, właściciel marki everActive - Baltrade Rok założenia 1990
Ta witryna korzysta z plików cookie. W ustawieniach swojej przeglądarki internetowej możesz w każdym momencie wyłączyć ten mechanizm. W celu uzyskania dodatkowych informacji na ten temat zobacz informacje o cookies. OK, zamykam