everActive FaceBook everActive Instagram everActive YouTube
everActive - akumulatory, ładowarki, baterie, power banki, latarki
everActive NC3000 top
everActive New Flashlights
everActive EB-S12k top
everActive Alkaline Batteries top
everActive UC4000 top
everActive Ni-MH top
everActive mobile accessories top
everActive Car Chargers top
everActive 18650 battery top

everActive na górskich szlakach w Himalajach


everactive
Miło nam poinformować, że produkty everActive już niedługo wybierają się w ekstremalną podróż - będą przemierzać górskie szlaki w dalekim Nepalu. Organizatorzy wyprawy Wielkim Szlakiem Himalajskim, która rusza w sierpniu 2015 r., zabiorą ze sobą kilka kompletów akumulatorków, które będą wystawione na skrajnie niskie temperatury i bardzo ciężkie warunki eksploatacji. Podróżnikom przyda się także ładowarka NC-1000. O jej wyborze przesądziło m.in. zastosowane napięcie prądu wejściowego (12V).

Najwyższa jakość produktów everActive na pewno pomoże w osiągnięciu sukcesu wyprawie - powodzenia!

Wyprawę organizują: Joanna Lipowczan & Bartosz Malinowski
Więcej na temat ich przedsięwzięcia:
strona: www.wielkiszlakhimalajski.pl
profil na facebook'u: www.facebook.com/wielkiszlakhimalajski


Wielki Szlak Himalajski 2015 - pierwsze polskie przejście

Joanna Lipowczan i Bartosz Malinowski planują w tym roku przejść liczący 1700 km Wielki Szlak Himalajski, prowadzący ze wschodu na zachód Nepalu. Zamierzają tego dokonać wędrując tzw. trasą górską jako samodzielny zespół, niekorzystający ze wsparcia przewodników, tragarzy czy kucharzy.

Cel: Oprócz samego przejścia, które będzie pierwszym europejskim i polskim przejściem, wyprawa ma zwrócić uwagę na dwa, bardzo ważne aspekty związane z trekkingiem w Himalajach. Pierwsza kwestia to odpowiedzialna turystyka górska – aby pokonać te 1700 km w duchu Kodeksu postępowania Wielkiego Szlaku Himalajskiego, którego motto brzmi: Zabieraj tylko wspomnienia, zostawiaj tylko ślady swoich stóp. Druga kwestia to warunki życia w odległych i niedostępnych rejonach Himalajów. Wspieramy ideę Wielkiego Szlaku Himalajskiego jako możliwości polepszenia warunków życiowych i ekonomicznych miejscowej ludności i chcemy pokazać, że Himalaje mają do zaoferowania o wiele więcej, niż popularne rejony Annapurny i Everestu.

O szlaku: Wielki Szlak Himalajski jest jednym z najdłuższych i najwyżej położonych szlaków pieszych na świecie i obejmuje m.in. całe pasmo Himalajów Nepalu. Nepalska część szlaku podzielona jest na 10 odcinków o przeciętnej długości 2-3 tygodni marszu każda. Trasy można pokonywać kolejno po sobie lub niezależnie od siebie. Tzw. trasa górska szlaku przebiega na wysokości pomiędzy 3000 m n.p.m. a 5000 m n.p.m., ma długość około 1700 km i prowadzi przez niesamowite, wysokogórskie krajobrazy oraz jedne z bardziej odległych geograficznie osad ludzkich, w których życie toczy się jak przed wiekami. Trasa górska wiedzie przez wysokie przełęcze (6146 m n.p.m.w najwyższym punkcie trasy) a czas potrzebny na jej pokonanie to około 150 dni. Początek trasy górskiej znajduje się w pobliżu Kangczendzonga Base Camp a koniec w miejscowości Hilsa, na granicy tybetańsko-nepalskiej, w dystrykcie Humla na zachodzie Nepalu. Początek wyprawy jest planowany na drugą połowę sierpnia 2015, a zakończenie najpóźniej na początek stycznia 2016.
Właścicielem serwisu jest Importer, dystrybutor, właściciel marki everActive - Baltrade Rok założenia 1990
Ta witryna korzysta z plików cookie. W ustawieniach swojej przeglądarki internetowej możesz w każdym momencie wyłączyć ten mechanizm. W celu uzyskania dodatkowych informacji na ten temat zobacz informacje o cookies. OK, zamykam